„Nasza kondycja duchowa sprawdza się wyłącznie w kontaktach z bliźnimi. Siedząc na poduszce do medytacji, możemy sobie przypisywać najróżniejsze duchowe osiągnięcia. Tylko czy sprawdzą się one w relacjach z drugim człowiekiem?”

Donna Farhi

Ruch jest częścią mojego życia, ważną częścią ale nie całością. Jest w nim miejsce na dbałość o relację z bliskimi, uważność na drugiego człowieka, zachwyt przyrodą, pracę zawodową oraz odkrywanie nowych obszarów, lądów, istot.

Ruch jest permanentnie w to wpisany. Od wysiłku, odczuwanego jako ból przekraczania swoich ograniczeń (szczególnie po wypadku, w chorobie czy intensywnym treningu), po ledwo dostrzegalne mikroruchy w śnie i śnieniu.

Eksperymentuję z różnymi formami pracy z ciałem i umysłem. W moim krótkim życiu doświadczam ruchu podczas spaceru, w tańcu, biegu, pływaniu, wspinaczce, jeździe na rowerze; doceniam dobrodziejstwo jogi (różnych jej odmian), technik relaksacyjnych, uważnościowych, i medytacyjnych.

Ciekawa jestem, jak wpływa na nasz dobrostan praca z ciałem i umysłem na różnych etapach życia. Dlatego powstał ten projekt. Aby zgromadzić i uporządkować możliwie jak najwięcej informacji z zakresu technik relaksacyjnych, uważnościowych i medytacyjnych. Poszukuję podpowiedzi w teorii (badania naukowe), jak i praktyce (prowadząc i uczestnicząc w warsztatach) jak mądrze dbać o siebie. 

~ Magdalena Karciarz